ריצוף מדרגות באמצעות שיש

למדרגות בבית ישנה השפעה רבה מאד על מראה הבית כולו, ומעבר להיותן שימושיות מאד, הן יכולות להיות אלמנט עיצובי בלתי רגיל, ובתנאי שמתכננים אותן כראוי. כמעט בכל בית שיש בו מדרגות, מדובר במדרגות העשויות משיש. ריצוף מדרגות באמצעות שיש מאפשר לשוהים בבית ליהנות ממענה איכותי, עמיד מאד וכן גם כזה שמשתלב באופן הרמוני לצד האלמנטים העיצוביים האחרים. מדרגות השיש הן בעלות מראה יוקרתי ואסתטי מאד והן מלוות אותנו כבר שנים רבות. הן נחשבות אופנתיות ויש להן מקום של כבוד.

מדוע דווקא שיש

לא בכדי מרבית המדרגות עשויות משיש. השיש, שהינו אבן טבעית, קל מאד לעיבוד וגם נחשב לאיכותי מאד. האבן הטבעית, עוד כשהיא באדמה, עוברת מספר תהליכים שונים, הנוצרים בשל הפרשי החום והלחצים בעומק האדמה. זו הסיבה מדוע מקבלים אבן בעלת צבעים שונים וגם מבחר של טקסטורות. ריצוף המדרגות באמצעות שיש מאפשר לנו ליהנות מפתרון נעים, המותאם באופן מושלם למדרגות עצמן. אבן השיש איננה נשחקת בקלות ורמת הספיגה שלה נמוכה. ישנם פתרונות נוספים, שיכולים גם הם לשמש לריצוף המדרגות, אולם קבלנים רבים וגם אדריכלים מעדיפים לבחור בשיש לצורך ריצופן.

במה לבחור

כדי ליצור מראה הרמוני במרחב, מומלץ לבחון סגנון מתאים של שיש. המדרגות בבתים רבים בולטות מאד וקשה להתעלם מהן. מכיוון שניתן למצוא כיום סגנונות שונים של אבן שיש שיכולה לשמש לריצוף המדרגות, מומלץ לבצע סקר שוק מקדים, ובמסגרתו לבחון כמה אפשרויות שונות. תוך כדי ההשוואה כדאי להתייחס לפרמטרים כמו הצבע, הסגנון, וגם המחיר. כדאי לפנות לחברות המתמחות בתחום ריצוף השיש ויחד עם צוות המקום לבדוק את האפשרויות הקיימות ויתרונותיה של כל אחת.

תחזוקה מתאימה

כדי לשמור על המראה המיוחד של השיש וליהנות מפתרון ריצוף מתאים, חשוב לתחזק את הריצוף בצורה הנכונה. מומלץ להקפיד לשטוף את המדרגות במים ללא סבון ומדי פעם גם למרוח עליהן חומר מיוחד המונע ספיגה של נוזלים. מכיוון שאבן השיש נחשבת לרגישה במיוחד לחומצות שונות, במידה ונשפכים משקאות מוגזים על המדרגות, או נוזלים חומציים שונים, יש לנקות את הנוזל במהירות האפשרית כדי למנוע את ספיגתו והשפעתו על השיש.

Staf icon 0

עמיד בפני נזקי מים

Staf icon 1

עמיד בפני החום והשמש

Staf icon 2

דרוש תחזוקה מינימלית אחת ל X שנה

Staf icon 3

חזק ויציב עמיד ברוחות

Staf icon 4

עמידה בתקנים מחמירים

קידום אתרים אורגני בניית אתרים
Call